ЦСКА и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 на стадион "Българска Армия" в последния мач от редовния сезон на Първа лига.

В заключителния 26-и кръг преди започването на плейофите, "червените" изостанаха още в четвъртата минута, но изравниха в 83-ата и се спасиха от първа загуба след подновяването на шампионата. "Смърфовете" играха половин час с човек по-малко и това затрудни задачата им да задържат аванса.

В крайна сметка двата тима остават с равен актив от 50 точки, като Локомотив завършва втори, а ЦСКА трети. Това означава, че още следващата седмица ще гледаме дербито между ЦСКА и Левски, а Локомотив ще приеме Славия. До края на шампионата остават шестте плейофни кръга.

Още в четвъртата минута Локомотив (Пловдив) поведе след колективна грешка на Петър Занев и Пламен Гълъбов, които оставиха топката да стигне до Лукас Салинас. Бразилецът прати топката между краката на Густаво Бусато за 1:0.

Снимка: Bulphoto

Малко след това пловдивчани имаха основателни претенции за дузпа след като удар на техен играч срещна ръката на Валентин Антов пред вратата.

В 16-ата минута критикуваният напоследък Али Соу можеше да спре головата си суша, когато след корнер непокрит отправи удар с глава, но топката срещна горната греда.

В 24-ата минута Едвин Джеси, който бе най-активният от "червените", също нацели напречната греда със силен удар от далечна дистанция.

До края на полувремето ЦСКА продължи да владее топката, но не успя да стигне до нови опасности пред Мартин Луков.

В 66-ата минута Локо остана с човек по-малко, когато Милош Петрович получи втори жълт картон, след като спря обещаваща атака на ЦСКА, препъвайки Кристиян Малинов.

Въпреки че останаха с 10 души, "смърфовете" продължиха да се чувстват комфортно на терена и дори често се озоваваха в половината на съперника с топка в крака.

Напрежението беше в полето на "армейците", които не успяваха да намерят път към вратата на Луков.

В 83-ата минута това обаче се промени. С първия си точен удар в мача, ЦСКА изравни след снаряд от Тиаго Родригеш, който бе отправен извън наказателното поле. Португалецът определено впечатли с това изпълнение.

Три минути по-късно ЦСКА можеше да направи пълен обрат. Греъм Кери отправи силен удар, който бе спасен с една ръка от стража Луков.

До края на мача "армейците" продължиха да атакуват, но не успяха да стигнат до втори гол, с който да си спечелят второто място в класирането.