Левски победи Локомотив (София) с 2:1 в предсезонна приятелска среща, играна на стадион "Георги Аспарухов".

Така "сините" продължиха успешната си серия в проверките, макар днешният двубой да бе най-бледия откъм представяне на играчите на Станимир Стоилов.

Дали заради доста топлото време в столицата или заради натрупаната умора, не само Левски, но и Локомотив не изигра особено силен мач, а темпото през всичките 90 минути бе мудно.

Все пак Левски бе отборът, който атакуваше по-често, макар чистите ситуации пред вратата на гостите да не бяха много.

Локомотив дори успя да открие резултата в началото на мача, когато неразбирателство в синята отбрана при корнер позволи на капитана Красимир Милошев да открие.

В тези начални минути Левски бе доста безидеен, като първите интересни атаки на носителят на Купата на страната дойдоха едва в края на полувремето, когато на няколко пъти Александър Любенов трябваше да се намесва на вратата.

Може би логично "сините" успяха да изравнят в последните секунди на полувремето, когато Марин Петков получи топката в наказателното поле, залъга бранител и вкара за 1:1.

През втората част многото промени в двата тима не подобри качеството на мача, а дори още повече свалиха нивото, но пет минути пред края Левски все пак успя да вкара победен гол, макар резултатите да не са най-важното нещо в тези проверки.

Голът все пак бе доста атрактивен, като с опит за странична ножица Билал Бари се разписа, а перфектното центриране бе дело на юношата Антоан Стоянов.

В часовете пред мача Левски официално обяви привличането на дефанзивния халф Нейтън Олдър. 20-годишният национал на Кюрасао ще започне с дублиращия тим на "сините", а ако покаже нужното развитие, ще бъде промотиран и в първия състав.

"С оглед на тежкото време има някаква положителна промяна. Трябва по-добре да контролираме играта, да взимаме правилните решения и да завършваме атаките, но имаше положителна промяна в агресията и пресирането. И в първенството, и в Европа, мачовете ще бъдат с друг заряд. Трябва да започнем по най-добрия начин, за да стартираме както подобава на Левски", сподели Станимир Стоилов минути след края на мача.