Битката на Тракия в родното футболно първенство завърши без победител, след като Берое измъкна точка от Ботев (Пловдив) у дома в последната минута.

Дербито между старозагорци и пловдивчани приключи при резултат 1:1, като така "канарчетата" най-сетне завоюваха първата си точка през сезона - това стана факт в едва петия им шампионатен мач, като преди това имаха само загуби. Беройци пък са малко по-добре и по-нагоре в класирането - единадесети с 5 точки, докато "жълто-черните" са петнадесети.

Антоан Бароан вкара за 1:0 в полза на Ботев в 49-ата минута. Тогава Рой Херман стреля мощно, Иван Караджов отрази, а Бароан откри с изстрел от 11-12 метра.

В 63-ата минута пловдивчани претендираха за дузпа за нарушение срещу Херман. ВАР обаче отчете, че такава няма.

В първата от четирите минути добавено време обаче Берое се пребори за точката. Абубакар Тунгара с красив изстрел от границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на противниковия вратар и топката влетя неспасявемо в горния му ляв ъгъл за 1:1.