Манчестър Сити очаквано се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след комфортна победа с 2:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в Будапеща.

Лидерите във Висшата лига повториха триумфа си от първия мач и с общ резултат 4:0 не оставиха съмнение в превъзходството си спрямо десетия в класирането на германската Бундеслига.

Двете попадения за отбора на Пеп Гуардиола паднаха в първите 20 минути на мача и бяха много красиви. Техни автори станаха Кевин Де Бройне и Илкай Гюндоган.

Първо белгийският национал избухна с фантастично изпълнение от дистанция в 12-ата минута, при което топката срещна горната греда и се ускори по пътя си към мрежата.

В 18-ата Фил Фоудън проби през центъра и изведе Гюндоган, който стреля по земя покрай вратаря Ян Зомер.

Сити доминираше и в останалите епизоди на мача, като Зомер на няколко пъти му се наложи да спасява, като най-впечатляващата му намеса бе след пряк свободен удар на Де Бройне.

Сити за четвърта поредна година се класира на четвъртфинал, като в последните три издания неизменно губи там - последователно срещу Ливърпул, Тотнъм и Лион.

Сега отборът на Пеп Гуардиола има солиден аванс в английското първенство и може да концентрира сили и в двете надпревари. Продължава да преследва четири трофея, тъй като ще играе финал за Карабао Къп и е още в надпреварата за Купата на Англия.