Локомотив Пловдив постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Монтана в откриването на от 24-ия кръг в българския футболен шампионат.

Георги Минчев отбеляза единственото поапдение в 74-ата минута с красиво изпълнение на пряк свободен удар. Така донесе трети пореден успех на своите след тези с по 2:0 над Арда и Царско село.

С победата Локомотив се утвърди на второто място, като изостава на шест точки от лидера Лудогорец, който в неделя гостува на Левски.

Поражението за Монтана е второ поредно с 0:1 от водещ отбор, след като преди пет дни тимът отстъпи на Лудогорец със същия резултат. Монтана няма победа в шампионата вече шест поредни мача и е 12-и в таблицата с 19 точки.

Монтана имаше първата възможност за гол в 13-а минута след удар на Давид Кики от малък ъгъл, но вратарят на гостите Илко Пиргов изби в корнер.

Четири минути по-късно пловдивчани отвърнаха с добра акция, при която капитанът Димитър Илиев бе на стрелкова позиция, но вратарят Кирев спаси.

В 26-а минута Локомотив организира нова атака, но след хитър пас на Умарбаев с пета националът Бирсент Карагарен стреля високо над вратата.

След края на първата част напрежението се повиши след реплика на Радослав Терзиев от Монтана към Парвиз Умарбаев от гостите. Халфът на Локомотив изблъска Терзиев, а реферът Георги Давидов потуши страстите с по един жълт картон за двамата участници в инцидента.

Монтана се бранеше добре и през втората част, а в 64-а минута дори можеше да стигне до попадение, но удар на Давид Кики не намери целта. Четири минути по-късно и Тони Тасев бе на стрелкова позиция, но не успя да порази вратата от малък ъгъл.

По-класният тим на Локомотив стигна до попадение в 74-а минута. Георги Минчев изпълни прецизно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на Кирев.

Малко по-късно Карагарен можеше да убие интригата, но не успя да прати топката в опразнената врата от малък ъгъл.