Валенсия се срина необяснимо в последните 8 минути срещу Еспаньол и допусна загуба с 1:2 в заключителния мач в Испания за 2021 г.

Игран в късните часове на петък, това бе и последният футболен двубой от елитен шампионат изобщо за миналата календарна година.

Домакините водеха с 1:0 след попадение на Омар Алдерете в 51-вата минута и контролираха нещата. В 82-рата обаче защитникът Уго Дуро направи дузпа, а за нарушението получи и втория си жълт картон. Валенсия рухна - първо допусна гол от бялата точка (Раул де Томас), а след това инкасира и второ попадение от Хави Пуадо в 88-ата минута.

Еспаньол се зарадва на рядък успех навън. Всъщност, първи за сезона след серия от 4 поредни загуби като гост.

"Папагалчетата" вече са девети с 26 точки.

Валенсия бе превърнал стадион "Местая" в крепост и това е едва третата му загуба там за календарната 2021-ва, като другите две са от Реал Мадрид и Барселона. Тимът е осми с 28 т. а с победа в този двубой щеше да е четвърти.