Кристиано Роналдо се завърна на терена с гръм и трясък след 19-дневна карантина заради положителния си тест за коронавирус. В този период португалецът се подгтовяше само в домашни условия и сам, но очевидно формата му не е спаднала.

Той влезе в игра в 56-ата минута на мача между Ювентус и Специя, като вкара два гола за победата на шампионите с 4:1.

Без португалската си суперзвезда, Ювентус направи две равенства на домашната сцена срещу тимове като Кротоне и Верона, които бяха приети като сериозни издънки. Ето, че с появата му всичко придоби съвсем друг вид.

Роналдо се нуждаеше от по-малко от три минути игра, за да отбележи гол. Той получи чудесен пас от Мората, финтира излезлият вратар на домакините и вкара за 2:1.

През първата част Алваро Мората бе извел шампионите напред, докато Томасо Побега с помощта на рикошет изравни. За съжаление в състава на Специя не бе контузеният роден нападател Андрей Гълъбинов.

Десет минути след попадението на Роналдо, Адриен Рабио сякаш уби интригата с трети гол за Юве, преди Роналдо да оформи крайното 4:1 с гол от дузпа.

По същото време Торино и Лацио сътвориха истински трилър, в който гостите от Рим победиха с 4:3.

До 95-ата минута на този мач, Торино водеше с 3:2 и се виждаше като победител, но два гола дълбоко в добавеното време промениха това.

Чиро Имобиле от дузпа, както и Фелипе Кайседо донесоха впечатляващият обрат за раздирания от проблеми с коронавируса тим на Лацио.