Ювентус отнесе гостуващия Калари с 4:0 в Каляри в среща от 18-ия кръг на Серия "А".

Отборът на Кирил Десподов изигра силно първо полувреме и удържа съперника, но през втората част Кристиано Роналдо и компания се развихриха. Португалецът вкара хеттрик и подаде за още един гол.

Кристиано затвърждава головата си форма като има 13 гола в последните си 10 мача от всички турнири. Юве започва годината по най-добрия начин, но битката с Интер за първото място продължава.

През първата част Юве се затрудняваше заради добрата защитата на съперника, а единственият реален шанс бе удар на централня защитник Мерих Демирал с глава, който срещна гредата.

В 49-ата минута Роналдо наказа много груба грешка на гостите. Бившият играч на Ливърпул Рагнар Клаван опита пас към партньора си в отбрана, но португалецът открадна топката, заобиколи вратаря и реализира с хладнокръвие.

Още в следващата атака резултатът можеше да е 2:0, но Робин Олсен направи великолепни две спасявания. Първо след удар на Дибала по земя, а след това при рикошет от защитник пред него.

След час игра и Войчех Шчесни трябваше да се намесва след хубав удар с глава на Джовани Симеоне. Полският страж показа класа.

В 66-та минута Юве заслужено получи дузпа. Пауло Дибала проби между няколко защитници и бе съборен от Марко Рог. Роналдо се зае с изпълнението и залъга вратаря, който скочи в другия ъгъл. Това бе 12-и гол за португалеца в 15 мача.

Третият гол реализира резервата Гонсало Игуаин в 81-ата минута след пас на Роналдо, финт срещу защитник и удар по земя в наказателното поле.

Още в следващата атака Роналдо наказа гостите за пореден път и вкара гол №13 в шампионата. На контраатака той получи от Матюиди и прокара топката под плонжа на вратаря. До края Игуаин направи един значим пропуск, а Жоао Педро от Каляри нацели греда.

Ювентус вече на върха има 45 точки и е на три пред Интер, който по-късно тази вечер гостува на Наполи. Каляри е шести с 29 точки.