Кристиано Роналдо направи меко казано странно изказване, свързано с първенството на Саудитска Арабия, но това не трябва да е изненада, особено предвид колосалната заплата, която получава. Португалецът подписа с Ал-Насър през януари за договор, според който взима повече от 200 милиона евро.

Ветеранът е играл в три от петте най-силни първенства в света - английското, испанското и италианското, а сега е категоричен, че и това на Саудитска Арабия може да се нареди сред най-добрите.

"Определено има развитие и първенството става все по-добро, а догодина ще е още по-силно. Стъпка по стъпка тази лига ще бъдев Топ 5 на света, но е необходимо време, играчи и инфраструктура", добави още той.

Кристиано не се ограничи само с това, а добави, че Саудитска Арабия има изключителен потенциал като страна и хората в страната са невероятни.

Свързван с трансфер при арабите, но в тима на Ал-Хилал, е и Лионел Меси. Дългогодишният съперник №1 на Роналдо е с изтичащ договор с Пари Сен Жермен и все още липсва каквато и да е била яснота относно бъдещето му.

От Ал-Хилал вече са предложили на Меси огромна заплата, но Лео е поискал време да помисли преди да приеме или откаже офертата за близо 400 милиона евро годишно.

Междувременно именно CR7 бе в основата на страхотен обрат на Ал-Насър - от 0:2 до 3:2 срещу Ал-Шабаб. Португалската легенда отбеляза победния гол за своя тим в 59-ата минута и така запази надеждата за титла жива.

Гуанка вкара два гола за гостите през първото полувреме, но Андерсон Талиска и Абдулрахман Гареб изравниха за Ал-Насър, а Кристиано оформи обрата с хубав гол за 3:2.

Тимът му има 63 точки и е втори, изоставайки на 3 от лидера Ал-Итихад. До края на сезона остават два кръга.