Ювентус победи Торино с 1:0 в най-старото градско дерби на италианския футбол.

Шампионът за пети пореден път превзе дома на градския си съперник, за да запази лидерската си позиция в Серия "А".

Герой в тазвечершното дерби бе холандецът Матиас де Лихт. Младият бранител пристигна с големи очаквания в Юве, но редуваше грешка след грешка, с което си навличаше фенското недоволство.

Днес обаче той е големият им герой, защото в 70-ата минута бе на точното място, за да прати топката във вратата.

Центриране от корнер бе пратено на далечната греда, откъдето Гонсало Игуаин свали топката, за да може Де Лихт да я вкара от воле.

В началните минути на мача, доста преди да се озове в прегръдките на съотборниците си, холандецът бе на път да се превърне в грешник.

След центриране в наказателното поле на Ювентус, топката се спря в ръката на Де Лихт. Съдията имаше пълни основания да отсъди дузпа, но не го направи. Дори не пожела да погледне повторенията чрез системата ВАР.

През останалта част от мача Ювентус бе по-активният тим, но бе да надиграва категорично Торино.

"Биковете" също имаха положения, а в последните минути на мача се хвърлиха с всички сили в търсенето на гол, но безуспешно.

Така Юве продължава да води с точка на Интер. Торино пък се представя доста под очакванията, намирайки се на 13-а позиця с 11 пункта.

По-рано днес Интер изкопчи успех с 2:1 като гост на Болоня. Той дойде изключително трудно, с гол на Ромелу Лукаку от дузпа в последната минута.

Рома пък успя да победи Наполи с 2:1 в първия мач за деня.