След слабото начало на сезона и множеството грешки в Бундеслигата, немският шампион Байерн (Мюнхен) навлезе в добре познатата форма от последните години.

Баварците спечелиха домакинството си на Щутгарт с 4:1, а победата бе седма поредна в първенството за тима от Мюнхен.

Резултатът откри Тиаго Алкантара след само 5 минути игра, но мачът не протече толкова безпроблемно за баварците поне през първата част.

Щутгарт се защитаваше добре, а в 26-ата минута Анастасиус Донис с мощен щут успя да изравни.

Последвалият натиск на Байерн не даваше резултат до 55-ата минута, когато Кристиан Гентнер си отбеляза автогол.

Малко след това Роберт Левандовски попусна да реши всичко от дупза, когато ударът му срещна гредата.

Логичното все пак се случи в 71-ата минута, когато Горецка вкара за 3:1, а страхотен рейд на Левндовски в края оформи крайното 4:1.

Баварците обаче все още са далеч от лидера Борусия, който е с 6 точки преднина на първата позиция.