Ужасен неделен следобед изживяха два от колосите не само на италианския, но и на европейския футбол - Милан и Ювентус.

Този ужас за двата тима се изрази в две тежки и срамни домакински поражения, които само задълбочиха кризата им.

Първи издънка направи Милан, който бе отнесен съ срамното 2:5 от Сасуоло насред собствения си дом "Сан Сиро". ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Това бе пети мач без победа за "росонерите", които през новата година записаха едно реми и две загуби в Серия "А", а освен това отпаднаха от Купата и загубиха Суперкупата на Италия.

Още по-шокиращото за действащия шампион е, че само в рамките на 11 дни той инкасира 12 гола във вратата си. 3 от Интер, 4 от Лацио и 5 днес от Сасуоло.

С ужасното представяне изглежда абсурдно да говорим за защита на титлата от Милан, който имаше именно подобни намерения само преди дни.

Днес кошмарът започна с два бързи гола на Дефрел и Фратези, а макар Жиру да намали за 1:2, до почивката Сасуоло водеше с 3:1 след гол на национала Доменико Берарди.

През втората част Лауриенте покачи на 4:1, Матеус Енрике на 5:1, а десет минути преди края Дивок Ориги направи поражението на домакините една идея по-малко срамно.

Така Милан вече изостава с 12 точки от върха, а има и мач повече от лидера Наполи.

Снимка: Getty images

Също толкова тежък следобед имаши и изравеният пред тотален колапс тим на Ювентус.

"Бианконерите", които останаха с 15 точки по-малко заради наказание и очакват нови санкции, паднаха с 0:2 от новака Монца.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Със сигурност един от най-шокиращите резултати на "Ювентус Стейдиъм" от неговото построяване, като в рамките на сезона "бианконерите" загубиха и двата си мача срещу този опонент, при това без да му отбележат гол.

Патрик Чуриа и Дани Мота отбелязаха двата гола през първата част, а в истински герой се превърна вратарят Микеле Ди Грегорио, който направи осем ключови спасявания.

Така странно или не, Монца вече е пред Ювентус в класирането, като новакът заема 11-о място с 25 точки, две повече от днешния си опонент.