Тежките времена за Барселона продължават, като освен в управленска, клубът е и в сериозна игрова криза.

Каталунците загубиха с 1:2 гостуването си на Кадис, като вече изостават на 12 точки от върха, заемайки незавидната за клуба седма позиция.

Меси и компания имаха тотален контрол над мача, владееха топката през 83% от времето, отправиха и 21 удара, но пък ужасяващите грешки в отбрана се оказаха фатални.

Така новакът Кадис продължава с невероятния си сезон. Андалусийците заемат петата позиция, победиха Реал (Мадрид) и Барса в рамките на два месеца, а днешния успех бе първи у дома в Ла Лига от 14 години насам.

Кадис успя да открие още в 8-ата минута на мача, когато точен бе Алваро Хименес, който бе на точното място след серия отклонение топки.

След коренр Фали отклони с глава, а Оскар Мингуеса насочи топката към собствената си врата. Марк-Андре тер Щеген все пак спаси, но до него се намираше Хименес, който от около метър прати топката във вратата.

От този момент мачът се играеше само пред вратата на Кадис, но домакините се бранеха храбро. В редиците на Барса всичко интересно идваше само и единствено от Лионел Меси, който не получаваше нужната подкрепа от съотборниците си.

Барселона така и не намираше път към гола, докато не дойде 57-ата минута, когато бранителят на Кадис - Педро Алкала, ппомогна на каталунците.

Той отклони острото центриране на Жорди Алба в собствената си врата, а резултатът стана 1:1.

Кадис обаче много бързо върна преднината си, а това дойде след безумни действия в каталунската отбрана.

След безобиден тъч, Жорди Алба, Клеман Лангле и Тер Щеген разиграха сякаш за първи път играят футбол, а от безумните им действия се възползва опитният Алваро Негредо, който открадна топката и отбеляза за 2:1.

В крайна сметка всичките усилия на Меси не бяха достатъчни поне за точка до края на мача, а Кадис излъга далеч по-именития си съперник и задълбочи кризата на "Камп Ноу".