Италианският шампион Интер продължи с кошмарните си резултати в последния месец, допускайки нова грешка в битката за титла.

"Нерадзурите" направиха 1:1 в гостуването си на Торино, като остават само с една победа в последните си шест двубоя в Серия "А".

И тази победа бе срещу последния в класирането Салернитана, а в останалите двубои Интер се докопа само до три от възможните 15 точки.

Именно заради това "нерадзурите" са на третото място, на четири точки зад лидера и градски съперник Милан, както и на една точки зад Наполи.

Все пак обаче Интер е и с мач по-малко, което в никакъв случай не вади тима от битката за Скудетото.

А днес шампионите могат да бъдат изключително щастливи, че се добраха дори до точката, защото успяха да изравнят в добавеното време на срещата, която изглеждаше ще загубят.

Видео от мача вижте на MAXSport.live

Резултатът в днешния мач бе открит в 12-ата минута, когато след корнер Побега свали топката към Бремер, който вкара за 1:0.

През първата част домакините имаха и напълно основателни претенции за дузпа, когато видимо Барела ритна Белоти в наказателното поле, но незнайно защо дори и при наличието на ВАР, тази ситуация не бе отсъдена като наказателен удар.

Не може да се отрече на Интер, че тимът стори всичко нужно за изравняване и обрат през втората част, когато пред шампионите се откриха редица шансове, много от тях чисти, за разлика от безличното и безидейно първо полувреме.

Пропуск след пропуск затвърждаваха тенденцията за проблеми в атаката на Интер в последните месеци, докато не дойде щастливата 93-а минута.

В нея Алексис Санчес остана непокрит в наказателното поле, получи топка от Джеко и вкара за крайното 1:1.

Интер със сигурност дойде за трите точки в Торино, но предвид развоя на мача може да се радва и на тази спечелена точка.

По-рано днес Наполи свърши своята работа и победи Верона с 2:1, докато в битката за Европа, отборът на Рома направи разочароващо 1:1 с Удинезе.

Пореден разочароващ резултат обаче записа и Аталанта със своето нулево реми срещу Дженоа.

С тези два равни мача, по всичко личи, че Аталанта и Рома няма да имат сили да изместят Юве от четвъртото място в битката за Шампионска лига.