Отборът на Крумовград продължава да играе много впечатляващо в дебютния си сезон в efbet Лига, като вече е и част от топ 6.

Селекцията на Станислав Генчев победи с 3:2 Хебър в Пловдив в среща от междинния 27-и кръг и изпревари ЦСКА 1948 за шестото място - 39 срещу 37 точки. "Червените", които утре приемат Ботев Враца, са с два мача по-малко.

За Крумовград това беше девети пореден мач без загуба и той прекъсва серията от три поредни равенства - срещу Левски, Пирин и Арда.

За Хебър загубата е втора поредна с този резултат, като същото се случи и във Враца преди четири дни. Тимът на Любослав Пенев остава 12-и с 27 точки.

Снимка: БТА

Днес Крумовград поведе с 2:0 още до почивката. Първо таранът Алекс Колев се разписа в деветата минута след удар с глава от близка дистанция, а след това отбеляза и Димитър Тонев в 35-ата.

През втората част Хебър успя да изравни резултата. В 58-ата минута Ангел Бастунов бе точен след технична асистанция на Шейх Диаманка, а в 79-ата и Лазар Марин след подаване на Олексий Збун.

Радостта от равенството за тима от Пазарджик продължи само две минути, защото след изпълнение на ъглов удар Матей Шимич вкара с глава за 3:2.