Крумовград победи Ботев Враца с 1:0 на терена в пловдивския квартал Коматево в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Двубоят сложи край на негативната серия на тима от южна България, който бе с пет поредни мача без успех с елита. С днешния се изкачва до осмото място със 17 точки, на седем от опасната зона.

За врачани загубата е втора поредна след тази от ЦСКА 1948 и тимът е на незавидната 14-а позиция с десет точки.

Попадението за домакините падна в 32-ата минута, като негов автор бе Даниел Милованович. Той стреля от близка дистанция, след като последователно няколко играчи на Крумовград се пребориха за топката.

Ботев Враца натисна през втората част, но не успя да стигне до изравнителен гол. Реши, че го е направил в 78-ата минута, когато попадение бе отменено заради засада. След центриране от ъглов удар Янко Георгиев спаси блестящо удар на Браян Переа, а Луиз Фелипе вкара с добавка, но той е бил в нередовна позиция.

Любопитно е, че в рамките на двубоя бяха показани общо 12 жълти картона - седем за домакините и пет за гостите.