Новакът в елита Крумовград продължава впечатляващата си серия от мачове без загуба, която продължава вече 12 поредни мача. Футболистите на Станислав Генчев си свършиха работата, побеждавайки Славия с 2:0 и по този начин се изкачиха до шестата позиция във временното класиране, но оставането им сред първите шест за плейофите вече не е в собствените им ръце.

Крумовград е шести с 44 точки, но ще трябва да изчака мача на седмия в подреждането - ЦСКА 1948, който е с 42 и гостува на Локомотив (Пловдив) в неделя.

Славия пък е десети с 33 точки, като може да се озове под чертата, ако Берое вземе нещо от "Левски" на "Герена".

Серкан Юсеин изведе домакините напред в 36-ата минута, когато засече от няколко метра центриране на Джуниет Али - 1:0.

Още преди почивката Крумовград вакара и втори гол. Юсеин изведе по перфектен начин Патрик Луан сам срещу Светослав Вуцов, за да се стигне до второ попадение за вечерта - 2:0.

"Белите" стигнаха до гол след около час футбол, но попадение на Мартин Сораков не бе зачетено заради засада на Роберто Райчев по-рано в атаката. Столичани не спряха да търсят гола и удариха греда, а пет минути преди края заиграха с човек повече след червен картон на Вячеслав Велев от домакините, но просто нямаха време да се преборят за нещо.