Ливърпул записа втора поредна загуба в Премиър лийг, като този път допусна крушение при гостуването си на южния английски бряг. Там домакинът Брайтън напълно заслужено победи мърсисайдци с 3:0, като с днешните три точки изпревари "червените" в класирането и се настани на седмата позиция в таблицата - вече с 30 точки, докато гостите остават осми с две по-малко.

Световният шампион Алексис МакАлистър бе приветстван топло от феновете на "чайките", след като преди мача излезе на терена под бурни овации, показвайки златния си медал от Мондиал 2022.

Гостите бяха напълно безидейни през по-голямата част на мача, като за сметка на това Брайтън игареше с невероятно настроение и лекота и напълно заслужено стигна до победата, изкована с три гола през второто полувреме на мача.

Минути преди края на първото полувреме съдията отсъди дузпа за домакините аради нарушение на Алисон срещу Соли Марч, но след това я отмени заради засада на седмицата на южняците. Марч обаче се превърна в главно действащо лице след почивката, когато с два бързи гола изстреля своите напред.

Първо той засече центриране на Митома за 1:0 в 47-ата минута, а в 53-ата удвои с прекрасен удар в далечния ъгъл на Алисон, стреляйки между двама играчи в червено - 2:0.

Така Марч вече има осем гола в английския елит, като всички те са реализирани през второто полувреме.

В 82-ата минута Дани Уелбек окончателно уби надеждите на гостите, като с лекота прехвърли Джо Гомес, а след това отбеляза за 3:0.