За втори път в историята си "Манчестър Сити" спечели Суперкупата на Англия.

"Гражданите" победиха носителя на Купата на страната "Челси" на "Уембли" с 2:0 след две попадения на Серхио Агуеро.

Нападателят направи много силен мач и донесе третия трофей за своите под ръководството на Хосеп Гуардиола.

Това бе дебют за новия наставник на лондончани Маурисио Сари. Той заложи на общо пет испанци в титулярния си състав, като включи от началото и 17-годишния Калъм Хъдсън-Одой.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Гуардиола също даде шанс на един от талантите си - 18-годишния халф Филип Фодън, който имаше ключова роля за първото попадение. Считан е за един от най-обещаващите млади футболисти на Англия.

Фодън даде асистенция на Агуеро в 13-а минута, когато аржентинецът се обърна на границата на наказателното поле и стреля силно и успешно по земя.

Второто попадение падна в 58-а минута. Джон Стоунс пресече пас пред полето си и подхвана бърза контраатака. Тя бе завършена отново от Агуеро, който се възползва от пас на Бернардо Силва.

И при двата гола вратарят на "Челси" Вили Кабайеро излезе неразчетено. Той бе титуляр въпреки слабото си представяне с Аржентина на Мондиал 2018.

Жоржиньо за лондончани и Рияд Марез за "Сити" съответно направиха официалните си дебюти с новите си клубове.

"Гражданите" дадоха заявка, че продължават със същото темпо, което поддържаха през миналата година.