ЦСКА продължи силната си серия, като постигна пета поредна победа в Първа лига.

"Червените" спечелиха с 2:1 домакинстовто си на Ботев (Враца), изкачвайки се до третото място в класирането.

Столичният гранд има равни точки с втория Локомотив (Пловдив), но изостава с две точки от шампиона Лудогорец, който има и два мача по-малко.

ЦСКА все пак ще влезе в отлична серия и настроение в предстоящото дерби срещу Левски, което ще се играе в петък и ще сложи край на вълнуващата "червена" 2020-а.

Днес успехът сякаш трябваше да дойде далеч по-спокойно за момчетата на Бруно Акрапович, но куп пропуски и безумна вратарска грешка накараха "червените" до последно да теперят за своята преднина.

Противно на очакванията, гостите от Враца не се затвориха в глуха защита, което направи мача доста отворен и приятен за гледане.

Двата отбора постоянно опитваха атаки, като логично повечето бяха дело на играчите в "червено", които наглед доста лесно стигаха до наказателното поле на гостите.

Все пак Густаво Бусато трябваше да спасява първото чисто положение, когато в 15-ата минута се разтегна, за да избие удар на Генов с глава.

Две минути по-късно пък ЦСКА успя да открие резултата след нелеп автогол. Петър Занев напредна отляво и опита остро центриране, което се удари в ръката на бранителят Венцислав Керчев и влезе в собствената му врата.

Нелепият автогол даде тонус в играта на ЦСКА, като "червените" изиграха едно от най-добрите си полувремена в атакуващ план през сезона. Големият проблем обаче бе, че топката така и не влизаше във вратата.

ЦСКА все пак се оттегли с гол аванс на почивката, но може да съжалява, че преднината не бе по-голяма.

Втората част започна така, както завърши първата. ЦСКА се хвърли в атака, търсейки втори гол, който да реши мача.

След няколко пропуска това все пак се случи. В 58-ата минута "червените" организираха отлична атака, а Греъм Кери предостави топката на Али Соу, който нямаше как да сбърка на метър от празната врата - 2:0.

И когато изглеждаше, че ЦСКА ще може да затвори мача и да доиграе спокойно оставащите 30 минути с мисъл за предстоящото дерби, дойдоха безумните действия на вратаря Бусато.

В една наглед безобидна ситуация и върната към него топка, бразилският стреаж необяснимо я подаде на Даниел Генов, сякаш е негов съотборник, а не противник.

За опитен голмайстор като Генов не бе проблем да се възползва от подаръка. Той преодоля Бусато и вкара, зада върне Ботев в мача.

До края на мача ЦСКА продължи да е по-активния тим, но видимо и с повече мисъл за защитата. "Червените" се стараеха да убият темпото в мача, докато Ботев опитваше да стигне до изравнителен гол.

Врачани имаха няколко добри шанса, в които просто не им достигна класа в последните докосвания в наказателното поле. Чисто положение така и не бе създадено.

По този начин ЦСКА не допусна грешна стъпка и се поздрави със своя пети пореден успех.

Снимка: Bulphoto