Байерн (Мюнхен) записа минимален успех с 1:0 над японския вицешампион Кавазаки Фронтале в контрола, която бе част от азиатското турне на баварците.

След поражението от Манчестър Сити преди няколко дни в Токио, сега баваците успяха да запишат успех в един мач, който трябваше да завърши при доста различен резултат.

Причината е, че Байерн създаде куп опасности, повечето от тях напълно чисти, но така и не успя да вкара повече от един гол. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ  ТУК >>>

Единствено хърватският национал Йосип Станишич се оказа точен, когато в 56-ата минута направи отлично двойно подаване с Райън Гравенбех и от близка дистанция успя да се разпише за 1:0.

Преди неговото попадение Байерн нацели две греди, а пък след него бяха и най-чистите пропуски.

Редица положения, което от кое по-чисто, но нов гол така и не падна, а Байерн взе тази контрола с 1:0.

Турнето в Азия за немския шампион ще завърши с мач срещу Ливърпул в Сингапур, а след това ще има и контрола срещу Монако в Германия, както и срещу Вайнбайсер Калтерн в областта Судтирол.