Актуалният носител на Купата на Африка Алжир се сбогува с турнира още в груповата фаза. “Пустинните лисици” се нуждаеха от задължителен успех в последния си мач от този етап, но в крайна сметка отстъпиха на Кот Д’Ивоар с 1:3 и така си тръгват от надпреварата без спечелен мач.

Алжирците са третият носител на отличието, който отпада още в групите при следващото си участие в турнира. Te завършиха на последно място в групата си след едно равенство (0:0 срещу Сиера Леоне) и две загуби - 0:1 от Екваториална Гвинея и 1:3 от Кот Д’Ивоар днес.

Франк Кесие и Ибрахим Сангаре дадоха преднина от 2:0 на своя тим още до почивката, а по-малко от 10 минути след началото на второто полувреме Франк Кесие се разписа за 3:0.

Единственият гол за Алжир бе дело на Софиан Бендебка петнадесетина минути преди края.

Като втори отбор в групата напред продължава Екваториална Гвинея след победа с 1:0 над Сиера Леоне.

В осминафиналите съперник на Кот Д'Ивоар ще бъде Египет с Мохамед Салах, докато Екваториална Гвинея ще научи съперника си по-късно днес.