Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 2:1 в Разград в първа среща от четвъртфиналите за футболната Купа на България. Двубоят завърши наравно 1:1 в редовното време, а в последвалите продължения "орлите" нанесоха решителен удар.

"Смърфовете" не успяха да повторят подвизите си от последните два сезона, когато станаха шампиони в надпреварата и това означава, че България ще има нов носител на трофея. Те изравниха в 93-ата минута, но не успяха да се доберат до изпълнение на дузпи.

Лудогорец за четвърти път отстранява Локо в турнира - направи го на финал през 2012-а, на полуфинал през 2014-а и на четвъртфинал през 2017-а. Разградчани взеха реванш за загубата си от този съперник в първенството, която остава последна и единствена под ръководството на Валдас Дамбраускас.

След края на двубоя двата тима си спретнаха меле в центъра на терена, заради което Икоко и Уртадо получиха червени картони.

Първото полувреме под дъжда и снега в Разград не предложи кой знае колко интересни ситуации. Двата отбора играеха предпазливо и не напомниха за мача си в първенството, който се игра само преди месец.

Във въпросната част единствено Локомотив бе близо до попадение на два пъти. Първо в 36-ата минута Диниш Алмейда стреля с глава след центриране от пряк свободен удар, но не успя да отклони топката достатъчно. Бранителят бе оставен напълно непокрит.

Снимка: Bulphoto

В следващата атака Бирсент Карагерен изведе Николай Николаев и последва остро центриране. Топката стигна до Георги Минчев, който не уцели вратата.

И така в началото на втората част Лудогорец поведе с първата си атака. Бърнард Текпетей бе изведен на левия фланг, а първото му центриране бе блокирано. Второто мина и се озова на главата на Пиерос Сотириу, който отклони от близка дистанция за 1:0.

Локомотив опита да отговори и бе близо да го направи три минути по-късно. Вратарят на разградчани Кристиан Кахлина направи спасяване след удар по земя на Конър Руан.

В последствие в игра влезе капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев, но той не успяваше да направи разликата. Лудогорец владееше топката уверено и бе стабилен в защита в редките епизоди на опасност.

А един от най-добрите  за Локомотив дойде в 87-ата минута. Силен удар на Момчил Цветанов принуди хърватският вратар на домакините Кахлина да направи фантастично спасяване.

Но моментът за гостите дойде в 93-ата минута. Кристофър Уртадо пусна пас към Диниш Алмейда, който веднага отклони за Георги Минчев. От лесна позиция нападателят, който може да се похвали и с гол срещу Тотнъм, направи 1:1.

Головата машина на разградчани Клаудиу Кешеру влезе за продълженията и имаше добър шанс да се разпише. В края на първото той стреля от добра позиция, но оплете топката във външната страна на мрежата.

Снимка: БТА

В 114-ата минута Лудогорец стигна до победно попадение. Мавис Чибота получи и навлезе в наказателното поле и мина покрай няколко защитници, които се страхуваха да не го фаулират. Индивидуалният пробив завърши с точен удар покрай Илко Пиргов за 2:1.

Четвъртфиналите в турнира продължават в утрешния ден, когато ЦСКА 1948 посреща Арда Кърджали, а Славия е домакин на Левски.