Мениджърът на Арсенал Микел Артета стана център на внимание след мача на неговия отбор срещу Уотфорд, спечелен в неделя като гост с 3:2 във Висшата лига.

Победата може да се окаже със златно покритие за "артилеристите", които имат 1 т. аванс пред Манчестър Юнайтед на четвъртото място в класирането, а са играли и три мача по-малко от "червените дяволи". В тази ситуация отборът от Северен Лондон е фаворит да влезе в четворката и да играе в Шампионската лига през следващия сезон.

В мача с Уотфорд резултатът бе 2:1 на старта на второто полувреме, а Арсенал вкара третия гол при любопитни обстоятелства в 52-рата минута. Играч на домакините прати пас през цялото игрище, а Артета видя, че топката е дълга и ще излезе в тъч, изтича и я хвана във въздуха (извън терена). После я хвърли свекавично на Букайо Сака от неговия състав, който бе най-близо. Крилото изпълни тъча веднага, Арсенал хвана Уотфорд неподготвен с изпълнението, топката стигна до Габриел Мартинели и той реализира - 1:3.

Треньорът не е нарушил правилата, влизайки на терена. Не е хванал топката в неговите очертания - тук проблем няма. Оказва се, обаче, че е можело да бъде санкциониран за това, че е извън техническата си зона. Разбира се, гол заради това няма основания да бъде отменян, но си е нарушение, формално погледнато.

Така твърди и Майк Райли, шефът на английските рефери, който посочи четвъртия съдия като "грешник" в случая, задето не е предотвратил излизането на испанския мениджър от "кутийката", начертана край скамейката на гостите.

Райли също така поясни, че няма никакво основание да се намесва ВАР и да се отменя попадението.

От друга страна, реакциите в Англия са изцяло положителни и са изпълнени с похвали към Артета за бързото му мислене в полза на отбора.