Една от най-куриозните случки по футболните терени за годината се разигра още в първите минути на мача Серо Портено - Палмейрас от осминафиналите за Копа Либертадорес.

Рано тази сутрин бразилският гранд и актуален носител на трофея спечели с 3:0 като гост и реално си осигури място в следващия етап още преди реванша.

ВИЖТЕ КОМИЧНИЯ МОМЕНТ И РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ТАЗИ НОЩ>>>

Но преди Рони да вкара на два пъти, а Мурильо да довърши домакините, се стигна до случката, която днес е тема на медиите в Южна Америка, откъм любопитния прочит на мача.

Густаво Скарпа от Палмейрас тръгна да изпълнява корнер в осмата минута, но се спъна и падна комично. И не само това - хвана се за крака, очевидно изпитващ болка. Повторенията показаха, че страничният съдия Алехандер Гузман (Колумбия) слага крака си пред този на бразилеца и го препъва... Арбитърът опитваше да предотврати бързо изпълнение, но Скарпа посегна да ритне топката, уцели крака му и падна. Дори остана да лежи десетина секунди на тревата, а реферът му се извиняваше.

"Добре, че не контузиха Гусо - смееше се голмайсторът Рони след мача. - Не бях виждал такова нещо."

Скарпа е основен играч този сезон за Палмейрас, вкара три гола и има 6 асистенции в първите 11 кръга на бразилския шампионат.

В друг, далеч по-оспорван първи осминафинал, Велес взе аванс срещу Ривер с 1:0 и надигра съперника у дома.

Грандът имаше късмет да се измъкне само с един гол пасив преди реванша на своя "Монументал" след седмица.