Манчестър Сити спечели Купата на Лигата след триумф след дузпи с 4:3 и 0:0 в редовното време над Челси на "Уембли".

Финалът беше интересен, макар че не предложи голове в редовното време и продълженията, а Челси бе близо да се реваншира за онова 0:6, което допусна в двубоя за първенство.

Сити защити трофея си от миналата година - нещо, което се случва за първи път в какъвто и да е турнир за отбора. Пеп Гуардиола носи четвърто отличие за "гражданите" в третия си сезон начело на клуба.

Феновете на Челси ще запомнят двубоя с куриозен, но абсурден за тях момент в края на продължението. Вратарят им Кепа отказа да напусне терена за смяна по искане на Маурисио Сари и вбеси иначе напрегнатия си мениджър.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В крайна сметка испанският страж не успя при дузпите и целият гняв ще се стовари върху него. Сари искаше да пусне Кабайеро, който е специалист при наказателните удари, но Кепа не се подчини на треньора си.

В дузпите пропуски за лондончани направиха Жоржиньо и Давид Луис, като за Сити пропусна само Леорй Сане.

Срещата беше тактически двубой между двата клуба в подобие на този в първата половина на сезона, когато Челси победи с 2:0. Този път обаче чисти голови положения пред вратите почти нямаше.

През първата част Агуеро отправи един опасен удар над вратата и с това горе долу се изчерпа всичко по-интересно. В 56-та минута гол на аржентинеца бе отменен заради засада.

Лондончани разчитаха на контраатаки и по-конкретно магията на Еден Азар, който на няколко пъти притесни защитата в небесно синьо. В 66-та минута проби и подаде на Канте, който от добра позиция, но с едно докосване стреля над вратата.

Последните 15-ина минути бяха почти изцяло като преимущество за Челси, но нулевото равенство бе логичен изход на редовното време.

Големият момент за Сити дойде в 20-та минута на продължението, когато Стърлинг намери Агуеро в наказателното поле, но със страхотна намеса Сесар Азпиликуета попречи да бъде отправен голов удар.

Най-любопитната ситуация дойде в последната минута на продължението. Маурисио Сари искаше да смени вратаря Кепа с Вили Кабайеро, но испанският страж отказа да напусне терена. В крайна сметка смяната бе отменена, а Сари бе меко казано бесен на играча си.

При дузпите:

За Челси: Жоржиньо пропусна, Аспиликуета вкара, Емерсон вкара, Луис пропусна, Азар вкара

За Манчестър Сити: Гюндоган вкара, Агуеро вкара, Сане пропусна, Б. Силва вкара, Стърлинг вкара