Ливърпул спечели градското дерби срещу Евертън с 1:0.

Така "червените" продължиха добрата си серия срещу своя противник, който не ги е побеждавал вече 8 години.

Победното попадение падна в последните секунди, дълбоко в добавеното време, като бе доста куриозно.

Централният бранител Върджил Ван Дайк опита нескопосан удар по посока вратата, топката доби странна траектория, тупна два пъти върху напречната греда и кацна на главата на Дивок Ориги, който хвърли "Анфийлд" в екстаз.

Гол, който определено не се вижда всеки ден, не и на най-високо ниво във футбола, а замесеният вратар е национал на Англия, който това лято стигна с тима на родината си до полуфиналите на Мондиала.

Иначе мачът отиваше към 0:0. Двата отбора имаха своите шансове в течение на мача, но в последните 30 минути от мача сякаш повече гледаха да не загубят срещата.

Все пак Ливърпул бе по-активният тим, с по-добрите ситуации и стигна до победата, макар и с голяма доза късмет в края.

Така червената част на града празнува, а отборът им продължава битката за титлата. Ливърпул няма загуба и е на две точки от лидера Манчестър Сити.

Евертън пък заема шестата позиция, на 8 точки от зона Шампионска лига.