Ботев Пловдив постигна разгромна победа с 5:0 в Коматево в последна среща от българския футболен шампионат.

"Канарчетата" постигнаха втори пореден успех след този над Левски на Герена преди дни и завършиха сезона в добро настроение.

Днес всичко се получаваше на отбора на Азрудин Валентич, като възпитаниците му вкараха две куриозни и три красиви попадения. Въпреки това останаха на последната позиция в групата или иначе казано десета с 32 точки. Царско село завършва девети с 37 точки.

Голеадата започна в 32-ата минута, когато след центриране в наказатленото поле защитниците и вратаря на Царско село на три пъти не успяха да изчистят топката. Най-съобразителен се оказа Атанас Илиев, който пое кълбото и вкара 16-ия си гол за сезона.

В 57-ата минута падна втория гол за Ботев, който също бе куриозен. Маркиньос стреля от границата на наказателното поле, топката срещна гредата, а след това главата на нищо неподозиращия и плонжирал Михаил Иванов преди да влети във вратата.

В 68-ата минута Реда Рабей вкара страхотно попадение от далечна дистанция с почти нулева подготовка. Французинът едва ли бе вкарвал по-хубав гол в кариерата си.

Съотборникът му Емануел Току обаче го засенчи в 88-ата минута. Ганаецът отправи изумителен фалцов шут, който може да претендира за гол на сезона - 4:0.

Последният пирон в ковчега на "царете" заби резервата Салиф Сисе в самия край. Той финтира Добрин Денев в наказателното поле и стреля точно, като се получи лек рикошет.