Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0 под тепетата в първа среща от 16-ия кръг на родния футболен шампионат.

Трудният, но важен успех за отбора на Бруно Акрапович го прати отново на втората позиция поне временно преди сблъсъка на Левски с Ботев (Пловдив). Точни за победителите бяха Даниш Алмейда и Георги Илиев, като първият гол бе забележителен.

Врачани допуснаха поредна загуба, първа след напускането на треньора Сашо Ангелов, но играта им бе далеч по-добра от предишните мачове с Витоша (Бистрица) и Берое. Валери Божинов отново влезе в игра за гостите, но продължава да не може да се разпише след връщането си в клуба.

Локомотив доминираше в първата част на мач, който бе изпълнен с текжи физически единоборства най-често под формата на шпагати и задържания между противниците.

След силни минути на пловдивчани, се стигна до куриозния гол в 33-та минута. Диниш Алмейда проби до фланга и центрира меко, но топката прехвърли вратаря и влетя в мрежата. Неволно, но много красиво изпълнение, с което фланговият защитник може да е горд.

През втората част мачът се оживи още повече. В 65-та минута Дейвид Малембана бе благодарен на съдбата, след като едва не си вкара автогол при поредна опасна ситуация в наказателното поле на Локо. Малко след това той можеше да направи и дузпа, но контактът не бе счетен за достатъчен от съдията.

В 70-та минута Валери Домовчийски бе много близо да вкара на свой ред красив гол след удар с пета, който мина до гредата.

Локо отвърна с бърза атака, при която Анте Аралица със защитни на гърба си стреля високо над вратата от добра позиция. Бе задържан, но и тук дузпа не бе отсъдена.

"Смърфовете" успяха да си върне инициативата в заключителните минути, но само привидно, тъй като съперникът им започна да атакува с много повече хора. Това доведе до опасна контраатака в последната минута, при която Георги Илиев се разписа след пас на съфамилника си Димитър.

Победителите вече имат 36 точки - на три зад Лудогорец и една пред Левски, които са с мач по-малко. Ботев остава на 12-а позиция с 13 точки.