Макар и без напусналия си в посока Барселоан селекционер Роналд Куман, националният тим на Нидерландия постигна победа в първия си двубой от Лигата на нациите.

"Лалетата" изиграха силен мач под ръководството на временния си наставник Дуайт Льодевегес и победиха Полша с 1:0.

Мачът премина и с българско участие, като пореден престижен наряд получи топ реферът ни Георги Кабаков, заедно с помощниците си Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Тримата се справиха отлична с двубоя, като за пореден път оставиха отлични впечатления по европейските терени.

Мачът пред празните трибуни на "Йохан Кройф Арена" премина изцяло под контрола на домакините, които се стараеха да играят в типичния си атрактивен стил, докато гостите от Полша заложиха на сгъстена отбрана.

Това не позволи на "лалетата" да достигнат до множество чисти ситауции, макар ударите към вратата на Войчех Шчесни да следваха един след друг. Той обаче нямаше какво да направи в 61-ата минута на мача, когато Ханс Хатебур отлично свали топката след центриране, а тя отиде право в останалия непокрит Стивън Бергвайн, колко от няколко метра откри.

Преди това най-добрия шанс за "лалетата" дойде след удар на Франки Де Йонг, който се отби от гредата. За всичките 90 минути пък Полша успя да отправи само един точен удар. Той дойде след половин час игра, когато мощен удар на Кжищоф Пьонтек бе спасен от вратаря.

Поляците погледнаха по-смело към вратата единствено в края на мача, но освен няколко изсипани топки, игарчите в бели екипи не успяха да измислят нищо по-интересено и заслужено загубиха.

Снимка: АР/БТА

В другия мач от групата пък се получи доста сензационен резултат на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Домакините от Италия завършиха 1:1 с тима на Босна и Херцеговина.

Двата тима изиграха изключително интересен двубой с множество голове възможности, като Един Джеко откри резултата за балканската страна, а Стефано Сенси успя да изравни.