Франк Лампард най-сетне постигна победа след завръщането си като мениджър на Челси. Клубната легенда имаше шест загуби в шест мача под негово ръководство, като днес успя да се пребори за първи успех, който бе с 3:1 като гост на Борнемут.

Конър Галахър откри още в деветата минута, когато засече с глава центриране на Н'Голо Канте, но домакините изравниха в 21-ата минута след попадение на Матиас Виня.

Лондончани си осигуриха трите точки с два късни гола. Първо Беноа Бадешил реализира след центриране от свободен удар за 2:1, а четири минути по-късно и Жоао Феликс се разписа.

С днешната победа Челси математически няма как да изпадне от Премиър лийг, защото на теория това бе възможно досега. "Сините" са единадесети с 42 точки, докато Борнемут е три места по-надолу и с три точки по-малко, като все още не е гарантирал спасението си.