Челси победи Тотнъм като гост с 2:0 в дербито на 18-ия кръг във Висшата лига.

Двубоят предложи интересен треньорски сблъсък между учителя и ученика - Жозе Моуриньо и Франк Лампард, които дълги години бяха заедно при "сините".

Сега безапелационно победи ученикът, но срещата беше белязана от расистки обиди срещу Антонио Рюдигер от гостите, който с артистична изява изкара червен картон на Хюн-Мин Сон от домакините.

Поражението е първо за отбора на Жозе Моуриньо вкъщи от август насам и подсказва, че португалският мениджър има много работа за вършене през 2020 година. Двата гола за победителите отбеляза Вилиан, единият от дузпа.

Стигна до 12-ата минута, когато Вилиан след корнер финтира Орие и с красив удар прати топката в мрежата на Тотнъм за 0:1. Страхотно начало на мача, като веднага след това попадение момчетата на Жозе Моуриньо се вдигнаха да изравняват, но бързо бяха укротени от "сините".

Челси отново вдигна оборотите и създаде няколко отлични възможности, но последователно Ейбрахам и Маунт не успяха да вкарат. Определено гостите бяха господари на терена и правеха каквото си пожелаят.

Играчите на Тотнъм от своя страна трудно връзваха три точни паса и така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение.

Едва след половин час домакините изригнаха. Тогава Сисоко намери Кейн в наказателното поле, но звездата на Тотнъм стреля неточно. Последва и шанс пред Сон, но той шутира над вратата.

Това бяха силните минути на "шпорите", но те не успяха да изравнят. В края на първото полувреме вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига направи безумна грешка и събори Маркос Алонсо в наказателното си поле - дузпа за Челси. Зад топката застана Вилиан и технично вкара за 0:2.

Тотнъм започна атакуващо второто полувреме, но така и не стигаше до чисто голово положение. В 55-ата минута попадение на Тами Ейбрахам бе отменено поради засада. Нападателят прати топката в мрежата при добавка, но бе зад защитата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Тотнъм остана в намален състав. Тогава Хюн-Мин Сон изрита без топка в гърдите Рюдигер и след намесата на ВАР бе пратен под душовете. Това предизвика расистки скандирания към защитника на "сините", а дикторът на стадиона на два пъти предупреждава феновете да престанат.

С победата си Челси остава на четвърта позиция с 32 точки, а Тотнъм е седми с 26.