Лудогорец остана на крачка от страхотен подвиг в Лига Европа. Шампионите на България отстъпиха с 3:4 срещу ЛАСК Линц във втория си мач от груповата фаза на турнира, като изоставаха първо с 0:2, а после с 1:4. "Орлите" имаха шанс да се преборят за точката, след като почти двадесет минути играха с човек повече, но не успяха да сторят това и записаха втора поредна загуба. На старта те отстъпиха на белгийския Роял Антверп у дома в Разград.

Началото не бе никак обещаващо за Лудогорец, след като българите догонваха в резултата след по-малко от две минути. Хюсейн Балич вкара първия гол в мача след пробив през центъра и удар в долния десен ъгъл на Пламен Илиев - 0:1. "Орлите" се активизираха, но за кратко, а пресата на ЛАСК ги изтласка обратно в собсвената им половина. В 11-ата минута австрийците увеличиха преднината си, като този път Андреас Грубер вкара след заучено изпълнение на корнер - двама негови съиграчи прескочиха топката, а той матира Илиев с левия крак за 0:2.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Пас по конец на Алекс Сантана изведе Елвис Ману зад защитата на ЛАСК след четвърт час, а за Ману нямаше проблем да вкара сам срещу вратаря - 1:2.

ЛАСК отново натисна и стигна до две бързи опасности, а Сантана се размина с гол в 29-ата минута, когато негов шут профуча буквално на сантиметри от гредата. Последваха силни минути за българите, които натиснаха доста сериозно съперника и погледна по-смело напред, но в отговор получи трети гол. Андрес Андраде центрира отляво в 34-ата минута, а Марко Рагуж вкара хубав гол от воле за 1:3.

Лудогорец отново бе притиснат след подновяването на играта, а пресата на ЛАСК доведе до четвърти гол, макар и с доза късмет. Балич шутира от петнадесетина метра, топката се отби последвоателно в Анисе и Вердон и попадна в мрежата - 1:4.

Австрийците не намалиха оборотите, но следващото попадение бе в тяхната врата. В 67-ата минута Елвис Ману отново бе изведен очи в очи с вратаря Шлагер, отново от Сантана и отново не сбърка - 2:4.

Почти веднага след това Ману оформи и своя хеттрик. Ганаецът изпълни безкомпромисно дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка от страна на Гъргич в наказателното поле. Той бе изгонен след втория си жълт картон, а българите се доближиха само на гол от съперника - 3:4.

Импулсът в играта на "зелените" бе видим, но същевременно австрийците не спираха да нападат. В 81-ата минута Томас Гойгингер размина без проблеми няколко защитници на Лудогорец, но стреля покрай гредата сам срещу Илиев.

В последните десет минути българските шампиони дадоха всичко от себе си и се настаниха изцяло в полето на противника, но не успяха да стигнат до точката.

В другата среща от групата Тотнъм допусна шокираща загуба от белгийците от Роял Антверп - 0:1 далеч от дома. Така единствено тимът от Антверпен остава с пълен актив след два изиграни мача. "Шпорите" гостуват в Разград на 5 ноември.

Роял Антверп - Тотнъм 1:0

1:0 - Лиор Рефаелов (29")