Лацио е новият господар на Рим след победа над Рома с 3:0 в дербито на италианската столица.

"Орлите" показаха чудесна ефективност и успяха да излъжат градския си съперник, постигайки първи успех от две години насам.

Двубоят започна чудесно за тима на Лацио, който откри след 12 минути игра.

Хоакин Кореа изведе по страхотен начин Филипе Кайседо, който финтира вратаря и прати топката в опразнената врата.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

След гола Рома бе по-активният тим на "Олимпико". Символичните гости атакуваха по-често и владееха инициативата, но това по никакъв начин не притесняваше Лацио, който разчиташе на опасните си контраатаки.

Рома все пак имаше няколко чудесни шанса, особено в началото на втората част, когато само късметът и намесите на Стракоша запазиха преднината на Лацио.

Натискът на "вълците" се засилваше, но тогава дойде 70-ата минута.

Хоакин Кореа от Лацио бе изпуснат от отбраната, откъсна се очи в очи с вратаря и бе фаулиран в гръб.

Съдията нямаше друг избор освен да посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби влезлият преди минути в игра голмайстор на тима Чиро Имобиле, който с мощен шут успя да удвои резултата.

Последва хаотичен натиск на Рома, който съвсем оголи защитата на тима и Лацио се възползва. След бърза контраатака топката се озова в Каталди и юношата на "орлите" оформи класическия успех.

Победата изкачи Лацио на шестата позиция, на три точки зад градския си съперник Рома.