Лацио постигна драматична победа с 4:3 над Дженоа на "Стадио Олимпико" в среща от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

"Римските орли" изиграха силен мач в атака и поведоха с 4:1, но след това си направиха живота труден, като допуснаха две попадения в рамките на две минути. В крайна сметка обаче успяха да задържат аванса си.

Срещата беше историческа за голаджията на столичани Чиро Имобиле. Той вкара своя гол №149 с "небесносинята" фланелка и с това изравни реализатор №1 на отбора Силвио Пиола. Съвсем скоро и ще го задмине.

Победата донесе актив от 64 точки за Лацио, който остава на шестата позиция, на две зад Наполи и Ювентус, които играят своите мачове по-късно. Дженоа е 13-и с 36 точки.

Лацио доминираше през цялото първо полувреме и можеше да вкара много попадения. Откри резултата в 30-ата минута по куриозен начин. В опита си да изчисти топката Иван Радованович прати топката в краката на Хоаким Корея и тя влетя в мрежата.

В 43-ата минута Чиро Имобиле си изработи дузпа и сам я реализира за 2:0.

Втората част започна много интересно и паднаха бързи голове. Първо Дженоа успя да намали изоставането си след автогол на Адам Марушич, който красиво отклони топката във вратата си - 2:1.

Лацио обаче бързо върна попадението. В 48-ата минута след контраатака Имобиле подаде на Луис Алберто и той технично реализира за 3:1.

В 56-ата минута резултатът вече бе 4:1. След подобна бърза атака този тъп Корея получи топката и стреля по земя. Матия Перин се намеси, но не достатъчно добре.

След това вместо лациалите да затворят двубоя, допуснаха две последователни попадения в рамките на две минути. Първо Джанлука Скамака вкара дузпа в 80-ата минута, а мигове след това узбека Елдор Шомуродов преодоля Пепе Рейна с удар в близкия му ъгъл.