Лацио се класира на полуфинал за Купата на Италия побеждавайки Интер с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Двата тима завършиха наравно 1:1 след 120 минути, последните от които доста драматични.

През редовните 90 минути двата отбора си размениха няколко опасни положения, но запазиха нулевото равенство.

В продължението Интер и Лацио сякаш се стремяха по-скоро да не допуснат гол, отколкото да вкарат, но съдбата се усмихна на римския тим в 108-ата минута.

Чиро Имобиле отправи лек, но много точен удар към вратата на Интер, за да даде преднина на тима си.

Драмата дойде в даденото от съдията продължение на 120-те минути, когато Сергей Милинкович Савич извърши изключително глупаво и ненужно нарушение на границата на наказателното поле.

След консултация с ВАР, съдията отсъди наказателен удар, който Маури Икарди реализира.

Така се стигна до дузпи, при които пропуски за Интер направиха Лаутаро Мартинес и Раджа Наинголан, а за Лацио пропусна само Дурмиси. Решителната дузпа бе изпълнена от Лукас Лейва, който прати отбора си на полуфинал, където го очаква градският съперник на Интер - Милан.