Дербито на Рим завърши с победа за Лацио. "Орлите" надвиха Рома с минималното, но напълно достатъчно 1:0 и така за първи път от над пет години спечелиха градската битка в ролята на гост.

Статистиците изровиха и един факт, датиращ от близо 70 години. Лациалите печелят трето поредно дерби, което се играе в първата половина на сезона - нещо, което за последно са правили през сезон 1949/1950, 1950/1951 и 1952/1953.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Единственият гол в мача бе дело на Фелип Андерсон и дойде в 29-ата минута. Тогава грешка в защитата на Рома позволи на Педро да открадне топката, а след това Андерсон се разписа за 1:0.

"Джалоросите" са отборът, който е допуснал най-много голове този сезон след собствени грешки - вече общо четири. Срещата се игра близо 100 минути, след като съдията даде продължение от 8 минути на второто полувреме, но и това не помогна на символичните домакини да се преборят за попадение.

Нервите също не липсваха, като човек от пейката на Рома, учудващо не Жозе Моуриньо, бе санкциониран с жълт картон заради реплики към реферите.

С днешните три точки Лацио вече е трети в класирането с 27 точки в актива си. Рома пък е пети с две по-малко.