Ювентус изигра силен мач на "Стадио Олимпико", но изпусна победата в дербито срещу Лацио в 95-ата минута - 1:1.

Кристиано Роналдо отново се превърна в герой за "бианконерите" и с петия си гол в пет мача срещу "орлите" донесе даде аванс на своите, но отвъд добавеното време Фелипе Кайседо изравни резултата в дербито на 7-ия кръг от Серия "А".

Самият гол на португалеца не бе нещо впечатляващо, но цялостното му представяне в 75-те минути, в които игра, беше много вдъхновено и той виновник за всичко по-интересно пред вратата на домакините.

Роналдо показва супер форма след преодоляването на коронавируса и това бе трети гол в три мача. Само че Лацио не се предаде и със сърцата игра в края успя да си вземе заслужена точка, въпреки че съперникът им изигра перфектен тактически мач. Поне до 94-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 15-ата минута Ювентус откри резултата при първата си по-сериозна възможност. Хуан Куардадо проби по десния фланг, финтирайки двама защитници, а след това прати остър пас към Роналдо, който от близка дистанция само отклони топката във вратата. Това бе шестият му гол в четири мача от началото на сезона.

В 21-ата минута Лацио изпусна голям шанс да изравни. Сергей Милинкович-Савич отклони с глава в наказателното поле и пред гол линията косоварят Ведат Муришич не успя да засече.

Роналдо бе близо до втори гол в 37-ата минута, когато на контраатака отправи хубав удар по земя, но сантиметри го разделиха от вратата. На другия край на игрището Лацио отправи няколко леки удара, които не затрудниха Шчесни.

В 43-ата минута Роналдо разтресе страничната греда с фантастичен удар от дистанция, като цялата атака на Юве бе по учебник. С последното докосване за полувремето португалецът принуди Пепе Рейна да прави впечатляващо спасяване след пряк свободен удар.

В началото на втората част Лацио владееше по-продължително топката, но отново по-изгодните шансове бяха за шампионите. В 57-ата минута Адриан Рабио пробва рефлекса на Рейна след нова бърза атака.

В 75-ата минута Роналдо беше сменен след остро влизане на съперник и видимо получи някаква травма, защото накуцваше, Все още не е ясно дали проблемът е сериозен.

До края на мача хората на Симоне Индзаги продължиха да доминират във владението на топката. Бонучи, Демирал и Данило се справиха прекрасно в отбраната на Юве при няколко остри атаки по фланговете.

Само че в 95-ата минута Лацио стигна до равенството. Фелипе Кайседо се обърна в наказателното поле и бързо стреля за да не остави шанс на Шчесни. Добра работа свърши и Анхел Корея, който изигра много силно второ полувреме.

Така Юве събира 13 точки и е на третата позиция в класирането. Лацио е осми с 11.