Лацио спечели Суперкупата на Италия след победа с 3:1 над Ювентус в Рияд на стадион "Кинг Сауд Юнивърсити".

Мачът, който вече традиционно се играе в Азия, беше белязан от ново силно представяне на "орлите", които победиха шампиона за втори път в рамките на 15 дни със същия резултат.

Маурисио Сари използва най-доброто налично в състава си, включително и Кристиано Роналдо, но отборът на Симоне Индзаги отново бе прекалено силен.

Първата опасна сиатуция дойде още в 9-ата минута. Луис Алберто стреля от границата на наказателното поле, но малко над напречната греда. 7 минути по-късно той откри резултата за Лацио. Сергей Милинкович-Савич намери непокрития Алберто на точката за дузпата и испанецът без забавяне матира Войсчех Счесни за 1:0!

Шампионите можеха да изравнят в средата на полувремето, когато Кристиано Роналдо се измъкна и шутира, но покрай десния стълб. Друг удар на Пауло Дибала излезе в аут, а след половин час игра негово изпълнение от фаул мина до гредата.

В 35-ата минута "орлите" можеха да удвоят преднината си, след като Хоакин Кореа засече центриране, но Счесни демонстрира класа и спаси. 120 секунди след това и мерникът на Гонсало Игуаин се оказа неточен от удобна позиция, но в самия край на полувремето Юве стигна до гол. Роналдо стреля, Томаш Стракоша изби, но връхлитащият Дибала не сбърка за 1:1!

В 49-ата минута удар на Дибала профуча покрай целта. После Кореа засече с глава, но Счесни улови без проблеми. Минути по-късно полският страж отново беше на мястото си след удар от воле на Чиро Имобиле.

В 73-ата минута Лацио поведе напълно заслужено. След центриране отдясно, Леонардо Бонучи не успя да изчисти добре, топката попадна в Стефан Лулич, който с безпощадно воле от вратарското поле матира Счесни за 2:1.

Маурицио Сари веднага взе мерки и смени Блес Матюиди с Дъглас Коста. В 83-ата минута Кореа беше изведен и вкара, но голът беше отменен за засада. В 94-ата минута току-що появилият се на терена Данило Каталди оформи крайния резултат, а секунди след това Родриго Бентанкур беше изгонен от игра за втори жълт картон.