Лацио продължи страхотната си серия с мач №20 без загуба в Серия "А".

"Римските орли" спечелиха гостуването си на Дженоа с 3:2 и по този начин останаха на точка от шампиона Ювентус в борбата за титлата.

Още във втората минута на мача Адам Марушич откри резултата, а обичайният заподозрян Чиро Имобиле удвои със своя гол №27 през сезона.

Малко след това обаче страхотен гол на Франческо Касата върна "грифоните" в мача.

Домакините опитаха всичко, за да изравнят, но Данило Каталди реши всичко с трети гол за Лацио в 71-ата минута.

Дженоа все пак вкара още един гол в самия край на мача, когато Доменико Кришито се разписа от дузпа.

Така Лацио продължава да мечтае за сензация в първенството, като след 25 кръга е само на точка от шампиона Ювентус. Дженоа от своя страна е в зоната на изпадащите, на точка от градския си съперник Сампдория.