Лацио е първият четвъртфиналист за Купата на Италия.

"Римските вълци" победиха Дженоа с 1:0 на "Стадио Олимпико" и по този начин за 13-и пореден път се класираха сред осемте най-добри тима в турнира.

Единственият гол в мача вкара Матео Гендузи, който още в петата минута с отлично насоче удар завръши бърза атака на домакините. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така още на четвъртфинал Купата на Италия може да противопостави двата римски тима - Рома и Лацио, стига "вълците" също да успеят да свършат своята задача, която изглежда далеч по-лесна със съперник от второто ниво на местния футбол в лицето на Кремонезе.

Вчера се играха и четири осминафинални мача от турнира за Купата на Германия, като в тях само в един видяхме елитни отбори.

Това бяха Борусия (Мьонхенгладбах) и Волфсбург, като сблъсъкът им се реши след 120-минутна драма.

Именно в последната 120-а минута на продължението падна единственият гол, който Емануел Коне заби с глава, за да прати домакините от Борусия напред в турнира.

Иначе в другите мачове Кайзерслаутерн победи Нюрнберг с 2:0, Фортуна Дюселдорф спечели визитата си на Магдебург с 2:1, а Санкт Паули убедително продължава напред след 4:1 над четвъртодивизионния Хомбург.

Така в Купата на Германия, която донесе куп изненади в настоящото си издание, до момента на четвъртфинал има три отбора от Втора Бундеслига и само един от елита.

Битките продължават и днес, като от останалите четири мача, само този между Щутгарт и Борусия (Дортмунд) противопоставя два елитни отбора.