Лацио разгроми с 3:0 Милан и разтърси върха в класирането в Италия по повече от една причина. Резултатът в Рим бе открит още във втората минута от Хоакин Кореа, който изящно се разходи край вратаря Джанлуиджи Донарума и буквално търкулна топката във вратата му.

Всъщност, нападателят на Лацио не спря да прави това през целия мач - да се забавлява с отбраната на гостите.

Преди попадението, още в първите секунди, Милан изпусна до поведе след шут на Хакан Чалханоглу. Веднага след гола на Кореа, отново турският халф имаше отлична възможнот да изравни... Ситуациите следваха една след друга и бе чудо, че след първото полувреме бе отбелязано само едно попадение. Гол на Лацио бе отменен заради засада след намеса на ВАР.

Кореа направи 2:0 в 51-вата минута след нова разходка, този път край бранителя Фикайо Томори, преди да прати топката високо в мрежата с мощен удар. Чиро Имобиле стреля технично в гредата, но след това оформи класиката с гол три минути преди края на мача. Милан също имаше куп положения, но така и не намери мрежата.

А това означава, че титлата вече трудно може да избяга от градския му съперник Интер. При победа на "червено-черните" те се връщаха на второ място с 10 т. зад "синьо-черните".

Сега остават пети с 66 точки, а Интер с неговите 79 е илюзорно далеч за преследвачите. Аталанта е втори с 68, Наполи и Ювентус също са с по 66, колкото има и Милан, но "росонерите" са последни в тази мини тройка. Лацио има 61 т. и още не се е отказал да преследва топ 4 при оставащи пет кръга.

Още на 2 май, в неделя, Интер може да е шампион.

Ден по-рано лидерът гостува на практически изпадналия Кротоне и би следвало да спечели. Ако в неделя Аталанта не успее да победи в трудното гостуване на Сасуоло, скудетото отива за отбора на Антонио Конте. А то се чака от Интер вече 11 години...

Кръг по-късно, на 8 май, Ювентус приема Милан и това може да се окаже пряк дуел за място в четворката, с оглед на настоящата ситуация.