Астън Вила победи с 2:0 Болоня в третия кръг на Шампионската лига, с което оглави еднолично класирането в турнира.

Само този тим сред всички 36 има пълен актив от три победи, но това може да се промени в сряда, когато още няколко състава с по 6 точки могат да спечелят мачовете си.

Но за момента Вила - "лъвовете" от Бирмингам, водят с пълен актив и голова разлика 6-0. Те спечелиха предходните си двубои с 3:0 навън срещу Йънг Бойс и 1:0 у дома срещу Байерн. А този клуб не бе участвал в турнира на шампионите от 41 години. При все това Астън Вила се гордее с трофея - стана първенец на Европа през 1982 г.

Тази вечер бе ред на Болоня да усети "рева на лъвовете", след като трибуната "Холт Енд" посрещна именно с такава хореография играчите (снимката горе). Капитанът Джон Магин вкара в 55-ата минута, а в 64-ата Джон Дюран заби второто попадение и Вила излетя към върха в таблицата.

Арсенал е сред отборите зад него със 7 точки, след като отново не сбърка у дома - 1:0 срещу украинския Шахтьор. Единственото попадение дойде от автогол на Рижник в 29-ата минута.

И този английски отбор не е допуснал гол във вратата си все още (3-0 голова разлика) в трите мача, но не спечели първия, като направи нулево равенство навън с Аталанта.

ПСЖ продължава да е изключително блед в Европа през сезона - 1:1 у дома с ПСВ, като парижани дори изостанаха с гола на Ланг през първото полувреме.

Малко щастливо попадение на Хакими след почивката спаси точката за френския шампион, който има общо 4 от три мача.

Скромният Жирона удари у дома с 2:0 Слован (Гутиерес и Хуанпе), а със същия резултат Спортинг Лисабон взе гостуването си на Щурм и има вече 7 точки в класирането. Сантош и Гьокерес вкараха за португалския първенец.

Жирона е с 3 точки, а Слован и Щурм - с нула, като словаците вече са последни, останали под Цървена звезда заради по-лоша голова разлика.

И за десерт - Щутгарт удари изненадващо като гост Ювентус с 1:0, с гол на Туре в добавеното време. Германският тим събра 4 точки, "старата госпожа" има шест.