РБ (Лайпциг) и Аталанта дадоха обещаващо начало на четвъртфиналите в Лига Европа. Двата тима не се победиха, завършвайки 1:1, но изиграха зрелищен двубой, в който не липсваха положения и пред двете врати. В крайна сметка всичко ще бъде решено в ответния двубой, който предстои на италианска територия в Бергамо.

Въпреки първоначалния домакински натиск гостите бяха отборът, който даде начало на головете в четвъртък вечер в Лайпциг. На “Ред Бул Арена” резултатът бе открит от Луис Муриел в 16-ата минута. Колумбиецът направи брилянтен пробив от лявото крило, навлезе в наказателното поле, елиминирайки трима защитници на домакините и след това неспасяемо заби топката в далечния ъгъл на вратата - 0:1.

По-малко от десет минути след това Андре Силва удари една от четирите греди в мача, нацелвайки десния страничен стълб на вратата на гостуващия тим.

В продължението на първата част Марио Пашалич направи същото, но за Аталанта, след като от трудна ситуация стреля към Гулачи, за удари дясната греда.

Петнадесетина минути след подновяването на играта Силва можеше да изравни, но пропусна да отбележи от дузпа, която изпълни високо и в средата на вратата, а Хуан Мусо спаси. Секунди след това обаче Давиде Дзапакоста засече противниково центриране в собствената си врата за 1:1.

Шест минути по-късно Тен Копмайнерс шутира към вратата на Гулачи, за да уцели греда, а десетина минути преди края Доминик Собослай разтресе напречния стълб на гостите след удар с глава.

Четвъртфиналите в Лигата на конференциите пък започнаха с истинска голеада - 3:3 между Фейенорд и Славия (Прага) в мач, който предложи два обрата и късна драма.