Тимо Вернер отбеляза хеттрик и РБ Райпциг разгроми с 5:0 Майнц като гост, с което "биковете" си върнаха третото място в класирането на германското футболно първенство.

Това беше втори разгром в това съперничество през този сезон, след като в първия мач Лайпциг победи с 8:0 на своя стадион.

Те са с 54 точки, три по-малко от Борусия Дортмунд и седем зад лидера Байерн Мюнхен.

Германският национал Вернер, който е силно свързван с трансфер в Ливърпул през това лято, откри резултата в 11-та минута, а Юсуф Поулсен отбеляза втория гол в 23-та.

Марсел Забитцер заби третия точно преди почивката и серията продължи в 48-та минута отново чрез Вернер, който бе автор и на последното попадение. Нападателят прехвърли Флориан Мюлер в 75-та минута за 24-ия си гол през сезона и общо 91 във всички турнири за Лайпциг.

В първия мач за деня Шалке записа още една загуба с 0:3 - този път като гост на Аугсбург.