РБ Лайпциг и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в област Саксония в дербито на четвъртия кръг на Бундеслигата.

С представянето си домакините доказаха, че са реален претендент за титлата заедно с днешния си съперник и Борусия (Дортмунд).

Байерн поведе още в третата минута, когато Роберт Левандовски бе изведен зад защитата от Томас Мюлер и не сгреши сам срещу вратаря Петър Гулаши.

Лайциг обаче изравни в края на полувремето с дузпа на Емил Форсберг, която бе отсъдена за нарушение на Тео Ернандес срещу Якуб Полсен.

В 52-та минута Байерн по чудо не поведе отново, когато удар Кингсли Коман бе изчистен от гол линията от Ибрахима Конте.

Лайпциг отвърна с опасен диагонален удар на Тимо Вернер, който мина покрай вратата.

15-ина минути преди края Байерн нацели гредата след удар на Коман, който рикошира в защитник и бе спасен от вратаря, който отклони в рамката на вратата.

Баварците пропуснаха своите шансове и остават едва на трета позиция във временното класиране с 8 точки. Лидер е днешният им съперник с 10, а Дортмунд е втори с 9.