Селекционерът на Сърбия Драган Стойкович се радваше искрено на класирането за Евро 2024 след трудното 2:2 срещу България в Лесковац. Легендарният играч и наставник отдаде дължимото на представянето на нашия отбор.

Както го направи и след 1:1 в Разград по-рано в квалификациите, когато сърбите пак се спасиха от загуба с късен гол.

"Казах ви още преди мача - това ще е много труден отбор - анализира Стойкович. - Видяхме две различни полувремена. През първото ние диктувахме темпото, а през второто България се събуди.

Допуснахме и грешки при головете, но важното е, че успяхме да покажем манталитет и да вкараме отново.

Това за нас е победа, защото в крайна сметка се класираме.

Двубоят бе много хубав за гледане. След 24 години пауза отново ще играем на европейско първенство. Играчите ми са герои, издържаха на напрежението и го постигнаха.

България игра силно днес и е доста добър отбор. Аз го казвам за втори път - имате добър отбор. В тези квалификации нямахте късмет, допуснахте голове в последните минути, в добавеното време...

Точките не отразяват реално играта на отбора ви.

За нас обаче сега е време да празнуваме."