Легендите на френския футбол Оливие Жиру и Юго Лорис спечелиха трофей в американската МЛС, след като триумфираха в Купата на страната.

На финала техният Лос Анджелис ФК се наложи над Канзас Сити с 3:1 след продължения.

Световните шампиони с "петлите" имаха важна роля за успеха, като бившият нападател на Милан отбеляза първото попадение в мача.

Жиру, който премина в Лос Анджелис от Милан през лятото, откри резултата в 53-ата минута след асистенция на поляка Матеуш Богуш.

Канзас Сити изравни бързо благодарение на мощен удар на германеца Ерик Томи след час игра.

Мексиканецът Омар Кампос отново даде аванс на тима от Лос Анджелис с 102-рата минута, а Кей Камара от Сиера Леоне с удар с глава оформи крайното 3:1 седем минути по-късно.

В МЛС остават още пет кръга до края на редовния сезон, като Лос Анджелис ФК е на четвърто място в Западната конференция и  няма да има проблеми да се класира за плейофите.