Лестър обърна Кристъл Палас с 2:1 през второто полувреме на мача от Висшата лига и е съвсем близо до гарантиране на мястото си в Шампионската лига през следващия сезон.

Гостите поведоха с попадение на Вилфрид Заха още в първите минути, но Тимоти Кастан изравни в началото на втората част и даде сигнал за натиск на "лисиците".

Голът на успеха дойде от поредната гениална изява на Келеши Ихиеначо в 80-ата минута. Нигериецът се завъртя в наказателното поле от малък ъгъл и изненадващо прати снаряд под гредата за 2:1.

Блестящите игри и 12 гола в 9 мача от месец март насам, направиха бившият играч на Манчестър Сити вероятно най-ярката звезда на Висшата лига за този период. Той не спира да бележи, и то голове само за колекциите на ценители.

С победата Лестър е с 62 точки на третото място, а от петия Уест Хем го делят 7 (плюс далеч по-добра голова разлика). При пет оставащи кръга, това означава, че 8 точки ще стигнат на тима на Брендън Роджърс, за да си гарантира място в четворката и Шампионската лига.

Кристъл Палас няма притеснения за съдбата си - отборът е на 11 точки над зоната на изпадащите, а и има мач по-малко от отборите край себе си.

Реално оцеляването му е сигурно, а и "орлите" на Рой Ходжсън ще вземат още точки в оставащите им 6 двубоя с представяния като това през първото полувреме в Лестър.