Лестър и Челси завършиха наравно 2:2 на "Кинг Пауър" във вълнуващ първи мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

Срещата беше белязана от три гола на защитници и изненадващо оставяне на пейката за най-скъпия вратар в света - Кепа. Испанецът загуби титулярното място за сметка на Вили Кабайеро - решение, което Франк Лампард взе заради слабата форма на бившия играч на Атлетик (Билбао).

Двата тима определено си разделиха по едно полувреме, но пък всичките голове паднаха през второто. Първата част бе по-силна за лондончани, а през втората шампионите от 2016-а доказаха защо се намират на трета позиция. Играч на мача стана защитника Антонио Рюдигер, който вкара двата гола за Челси. Тимът на Лампард остава четвърти с 41 точки, а Лестър е все така трети, но вече с 49 пункта.

Челси започна смело двубоя и беше по-добрият отбор в началните минути, като направи няколко опасни атаки без добър завършващ удар.

В 20-ата минута Тами Ейбрахам поиска дузпа след финт срещу турчина Суюнчу, но падането на англичанина бе твърде лековато и правилно ВАР реши, че няма нарушение.

Към края на полувремето Челси стана още по-настоятелен в акциите си и защитници на Лестър трябваше да блокират опасни последователни удари на Мейсън Маунт и Нголо Канте.

Превъзходството на Челси донесе заслужен аванс на гостите в самото начало на второто полувреме. След центриране от корнер на Мейсън Маунт, Антонио Рюдигер засече топката на далечната греда и реализира.

Лестър обаче се вдигна бързо и изравни резултата в 54-ата минута. Удар на Харви Барнс след контраатака рикошира в крака на Рийс Джеймс и се оказа неспасяем за Кабайеро - 1:1.

В 64-ата минута обратът за "лисиците" стана пълен. Бен Чилуел се разписа след пас на Барнс. Голяма грешка направи вратаря Кабайеро, който реши да излиза и да гони топка по аут линията, която не достигна. Домакините определено бяха в подем. Малко след това 38-годишният страж направи успешна намеса след далечен удар на Юри Тилеманс.

Шоуто продължи и Челси стигна до равенство след нов гол на Рюдигер в 72-ата минута. Германският защитник реализира фантастично с глава след впечатляващ отскок и летеж на топката, който изненада Шмайхел. Асистенцията отново бе на Маунт.

В следващите минути Лестър пропусна два големи шанса, като този на Барнс беше наглед непростим. Халфът не реализира от чиста позиция с удар по земя. Така "лисиците" пропуснаха да вземат всичките точки и Челси може да е по-скоро доволен от крайния резултат.